Cyril a Metod v našej farnosti
Cyril a Metod v našej farnosti

Cyril a Metod v našej farnosti

[nggallery id=28]

Vo štvrtok 1. decembra 2011 spišský biskup Mons. Štefan Sečka prijal relikviu sv. Cyrila, ktorá bude počas nasledujúcich dvoch mesiacov (december a január) putovať po diecéze. Slávnostný obrad prijatia sa konal pri svätej omši v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Relikvia putuje po jednotlivých katolíckych biskupstvách Slovenska v rámci programu prípravy na Jubilejný rok 2013, kedy slávime 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. Do Spišskej diecézy ju priviezol Mons. Marián Bublinec, diecézny administrátor Banskobystrickej diecézy, kde si ju veriaci uctili v predchádzajúcich dvoch mesiacoch. Relikvia bude v Spišskej diecéze putovať po vybraných farnostiach podľa programu. V našom námestovskom dekanáte bude relikvia sv. Cyrila putovať v dňoch 22.- 29. januára 2012.

V našej farnosti bude v sobotu 28. januára 2012 a začne sv. omšou o 8:00. 

Súťažné otázky môžete nájsť v prezentáciách na konci…

Cyril a Metod 1 

Cyril a Metod 2

Cyril a Metod 3 

Cyril a Metod 4 

Cyril a Metod 5

One comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.