Práca šľachtí človeka
Práca šľachtí človeka

Práca šľachtí človeka

Práca je pre človeka úplne prirodzená, dôležitá, dáva mu zmysel života, vďaka nej máme pocit, že sme na svete potrební, udržiava naše duševné a fyzické zdravie, pomocou nej rozvíjame svoje kvality a schopnosti. Učí nás trpezlivosti, spolupráci v kolektíve, slúži pre spoločné dobro a službe iným. V túto krásnu slnečnú sobotu sme aj my – prácechtiví birmovanci vysúkali rukávy a prispeli k všeobecnému dobru farnosti. Našimi spoločnými silami sme zveľadili okolie nášho chrámu. Nebránili sme sa metlám, hrabličkám, motykám a fúrikom. Práca nám išla rýchlo od ruky a po dvoch hodinách sme obdivovali príjemnú zmenu prostredia, ako aj haldu napíleného dreva. Nenadarmo sa hovorí – v jednote je sila, o to viac ak ide o mladých a chtivých ľudí pod vedením našich duchovných otcov. Všetkým účastníkom brigády patrí obrovská VĎAKA!