Farnosť Oravská Polhora
Nadácia

Nadácia

Nadácia Jána Pavla II. v Oravskej Polhore bola založená z iniciatívy jedenástich rodákov Oravskej Polhory a Rabče.

Účelom nadácie je:

  • podpora aktivít zameraných na realizáciu projektu sochy a námestia Jána Pavla II. v Oravskej Polhore, na úctu a poznanie Jána Pavla II.
  • podpora duchovných a kultúrnych hodnôt, životného prostredia, zdravia a vzdelávania.

Ako nás podporiť?

  • pošlite finančný dar na účet nadácie v ČSOB Námestovo  číslo 4013442375/7500
  • ak  nechcete ako darca ostať anonymný, vpíšte svoje meno do poznámky alebo nás kontaktujte a my vám vystavíme darovaciu zmluvu
  • darujte nefinančný dar- službu alebo materiál, radi ich využijeme pri našich aktivitách

V prípade akýchkoľvek otázok napíšte na mailovú adresu: nadacia.jana.pavla.ii@gmail.com, radi vám odpovieme

Čo je nadácia?

Nadácia je účelové združenie majetku, ktorý slúži na podporu verejnoprospešného účelu. Orgánmi nadácie sú: správna rada (najvyšší orgán nadácie), správca nadácie (štatutárny orgán nadácie) a revízor (kontrolný orgán nadácie). O prideľovaní prostriedkov rozhoduje správna rada zložená zo zástupcov farnosti, obce a súkromnej sféry. Nadácia vyhotovuje výročnú správu, kde zverejňuje prehľad všetkých darcov a účelov použitia prostriedkov.

Význam a dôvody realizácie:

Obyvatelia Oravskej Polhory majú veľmi blízky vzťah k pápežovi Jánovi Pavlovi II. Jeho viditeľným prejavom sa stal pamätník na vrchole Babej hory postavený v roku 1996, pri ktorom sa každoročne slávi sv. omša. V auguste 2011 to bude už XV. krát.

Oravská Polhora je zo všetkých slovenských obcí k rodisku Sv. Otca Jána Pavla II.- Wadowiciam najbližšie. Medzi Wadowicami a Oravskou Polhorou prebieha už niekoľko rokov úzka spolupráca. Ján Pavol II. je preto symbolicky zobrazený ako prichádza z Poľska, prekračuje hranice Polhory a žehná Slovensku.

Naše nadšenie ešte povzbudilo  vyhlásenie Sv. Otca za blahoslaveného 1. Mája 2011.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.