Púť do Zebrzydovskej kalvárie a Wadovíc
Púť do Zebrzydovskej kalvárie a Wadovíc

Púť do Zebrzydovskej kalvárie a Wadovíc

V piatok (15.9.2023) sme z pútnikmi z našej farnosti vykročili po stopách sv. Jána Pavla II. a po stopách starých rodičov i prarodičov z našej farnosti, naším cieľom bola Zebrzydovská kalvária a Wadovice.

V Zebrzydovskej kalvárii sme mali v kaplnke sv. omšu, pri ktorej sme ďakovali za ochranu Sedembolestnej Panny Márie a prosili sme o jej pomoc. Potom sme putovali po historických zastaveniach cesty Pána Ježiša a pomodlili sme sa  krížovú cestu so zamysleniami od pátra Eliasa Vellu. Taktiež sme zotrvali v tichej modlitbe pri milostivom obraze Zebrzydovskej Panny Márie.

Potom sme sa zastavili vo Wadoviciach, kde sme absolvovali jedinečnú prehliadku Múzea sv. Jána Pavla II. s dobrým výkladom od lektorky-rehoľnej sestry a pobudli sme v kaplnkách Baziliky vo Wadoviciach. Našou púťou sme primerane oslávili našu patrónku, Sedembolestnú Pannu Máriu.