Misionárka v Keni
Misionárka v Keni

Misionárka v Keni

V utorok (1.8.2023) po večernej sv. omši nám predstavila svoje misijné pôsobenie v Keni laička, manželka, matka troch detí, lekárka, rodáčka z Rabče – Katarína Barnášová Mulama. Jej činnosť sa realizuje v Nemocnici Tikit, ktorú vedú rehoľné sestry. Okrem projektovej činnosti zabezpečuje lekársku službu v nemocnici a po okolí. Pôsobí v oblasti, kde žije kmeň Pokot, ktorý sa živý chovom kôz. V rodinách je mnohoženstvo, muž však musí zabezpečiť živobytie pre všetky ženy. Žena má v priemere 8 – 10 detí, sú šťastné, že sú matkami. Domorodci jedia raz za deň kukuričnú kašu, napriek tomu sú radostní a vďační. Aj cez toto svedectvo sme si mohli uvedomiť bohatú a obetavú službu katolíkov v Afrike.

Keňa má 55 miliónov obyvateľov, tvorí ju 44 kmeňov, úradným jazykom je svahilčina a angličtina. Hlavné mesto je Nairobi.