S rodinami do Bojníc
S rodinami do Bojníc

S rodinami do Bojníc

Vo štvrtok (13.7.2023) sme s rodinami vykročili do zákutí Bojníc, kde na nás čakal Bojnický zámok, národná ZOO a Kostol sv. Martina z Tour.

Prvá písomná zmienka o zámku je z r. 1113 v Zoborskej listine. Naša skupina si zvolila Pálfyho okruh. Počas prehliadky nám bol predstavený spôsobu života na zámku, ktorý bol spojený s rôznymi umeleckými predmetmi. Zaujímavosťou expozície bol erb posledného majiteľa hradu Jána Pálfyho – Všetko s časom (Omnia cum tempore), ktorý upriamoval na správne rozdelenie času – na prácu a načerpanie síl. Ďalšími objavmi bola dvorná kaplnka, podzemie zámku, v ktorej bola hrobka a jaskyňa.

Druhé zastavenie bolo v zoologickej záhrade. Tu sme sa rozpŕchli na všetky strany, každý si išiel svojím tempom a cez zvieratá sme spoznávali celý svet – zaujali nás hravé opičky, pestrofarebné vtáky, zábavný medveď a majestátne slony…

Tretie zastavenie sme mali vo Farskom kostole sv. Martina z Tour, kde sme mali sv. omšu. Tu sme sa cítili ako doma, pretože sme boli v kostole patróna našej diecézy. Sv. omšu sme prežívali v radostnom duchu s detskými piesňami.

Napriek dažďu, počasie nám nepokazilo naše plány a zistili sme, že nie sme z cukru a prežili pekný deň na obohatenie rodín našej farnosti.