Odpustová slávnosť
Odpustová slávnosť

Odpustová slávnosť

,,Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním.“ Mt 11,28 

Poďte…, či môžeme odmietnuť takúto vzácnu výzvu a navyše, keď prichádza od nášho najlepšieho Priateľa, ktorý neváhal obetovať svoj Život a z veľkej lásky k nám si dal  prebodnúť Srdce, aby nám otvoril nebo a zmieril nás s Otcom?!
Veru, opäť sme nezaváhali!
 A aj tentokrát sme sa na odpustovú slávnosť pripravili dobrou  svätou spoveďou, deviatnikom k Božskému Srdcu, aby sme aj takto získali mnohé milosti i plnomocné odpustky od Dobrého Boha.
Novinkou tento rok bola určite slávnostná odpustová svätá omša v doobedňajších hodinách, už tradične spestrená slávnostným vstupom s jednotlivými stavmi z našej farnosti.
Tento rok  nás svojou prítomnosťou poctil a obohatil ThLic Pavol Jurčišin, farár v Zubrohlave a vo svojej homílii nás  okrem bohatých a hlbokých myšlienok dôrazne povzbudil k vykonaniu si pobožnosti prvých piatkov, ktoré sú zárukou vzácnych prisľúbení samotného Božského Srdca svätej Márii Alacoque.
Po svätej omši sme v hlbokej pokore a bázni prežívali vzácnu chvíľu pri adorácii, kde sme chceli odprosiť Láskavé Srdce Ježišovo za všetky urážky, ktoré mu ľudia spôsobujú.
Po celom duchovnom programe nás neminuli chutné dobroty a darček v podobe farského časopisu Srdce.
Ďakujeme všetkým za krásny priebeh slávnosti a Teba Najláskavejšie Srdce prosíme, buď nám spásou.