Doma pri Matke

V sobotu 15.10.2022 sme sa s našou farnosťou vybrali na púť do poľského pútnického miesta Czenstochová, aby sme v tomto mariánskom mesiaci si ešte viac uctili Božiu Matku. Počas púte sme slávili sv. omšu za celú našu farnosť pri milostivom obraze Čiernej Madony. V príhovore počas sv. omše nás pán farár povzbudil, aby sme nasledovali Tú, ktorá nás vedie celkom iste ku Kristovi. Po sv. omši sme si popozerali a navštívili múzeá, ktoré sa nachádzajú v okolí baziliky. Potom sme si vyhradili čas na súkromnú modlitbu a v závere púte sme sa pomodlili krížovú cestu, ktorú sme obetovali za misie a misionárov. Cieľom tohto nášho putovania bola prosba o zdravie a požehnanie našich rodín a farnosti. Z púte sme odchádzali povzbudení, naplnení Božími milosťami a vo svojich srdciach sme si niesli radosť, ktorá sa nedá kúpiť.

Link na sv. omšu v Czenstochovej: SV.OMŠA