Adventná aktivita 2013

Každý deň počas adventu splňme jedno predsavzatie. Keď sa nám to v rodine podarí, naše deti prekryjú jednu snehovú vločku malou hviezdičkou, ktorá „svieti a vydáva teplo“, a tak zmierňuje mráz studenej noci, v ktorej sa má narodiť Ježiš.

leták – Advent 2013

2013-12-01-601

1.12 (nedeľa) – Pomodlime sa v rodine pri adventnom venci a pripomeňme si dnešné Evanjelium.

2.12 (pondelok) – Spoločná modlitba za nepriateľov našej rodiny a tých, ktorí nám ublížili.

3.12.(utorok) – Aj keď nie je nedeľa, prídeme z rodiny čo v najväčšom počte na sv. omšu.

4.12.(streda) – Budem si zodpovednejšie plniť svoje povinnosti v škole či v práci.

5.12. (štvrtok) – Obetujme dnes modlitby a adoráciu za závislých v našej farnosti.

6.12. (piatok) – Tak ako sv. Mikuláš, tajne prekvapím niekoho z farnosti malým darčekom .

7.12. (sobota)- Urobím domácu prácu, ktorú som dlho odkladal.

8.12. (nedeľa) – Každý z rodiny pomôže pri príprave nedeľného obeda i spoločného stolovania.

9.12 (pondelok) – Na slávnosť Panny Márie sa spoločne pomodlíme v rodine  mariánsku modlitbu.

10.12. (utorok) – Obetujem utrpenie za obrátenie hriešnikov.

11.12.(streda) – Nebudem preberať v  jedle a pomodlím sa za tých, čo hladujú vo svete.

12.12. (štvrtok) – Pomodlíme sa  v rodine za všetkých kňazov a biskupov.

13.12. (piatok) – Deň bez TV, PC, hier, internetu,… venujem svojej rodine.

14.12. (sobota) – Prinesiem obetu a modlitbu za svoje poslanie. (rodičov, manželov,…)

15.12. (nedeľa) – Urobím radosť a navštívim starých, chorých či krstných rodičov.

16.12.(pondelok) – Spoločná večerná modlitba  v rodine.

17.12. (utorok) – Pomodlím sa na cintoríne aj za tých, na ktorých si nik nespomína.

18.12. (streda) – Budem si spytovať svedomie a dobre sa pripravím na zajtrajšiu svätú spoveď.

19.12. (štvrtok) – Odprosím a podám ruku členom rodiny. Prídem načas na sviatosť zmierenia.

20.12. (piatok) – Na mojich blízkych sa budem pozerať ako na dar – nezaslúžený a vzácny.

21.12. (sobota) – Buďme pozorní a všimnime si prácu členov rodiny a pochváľme ich za to.

22.12.(nedeľa) – Namiesto nákupov prežime pokojnú nedeľu, porozprávajme sa a niečo sa zahrajme.

23.12.(pondelok) – Urobím niečo pozitívne pre farnosť.

24.12.(utorok) Štedrý deň – Bez hádok a napätia sa pripravíme na Zázrak dnešnej noci.