Pri prameňoch Božieho milosrdenstva
Pri prameňoch Božieho milosrdenstva

Pri prameňoch Božieho milosrdenstva

V sobotu (28.5.2022) sa uskutočnila farská púť do Lagievnikov, do hlavného mesta Božieho milosrdenstva – Krakova. Púte sa zúčastnila staršia, stredná i najmladšia generácia. V autobuse bol priestor na priateľské rozhovory, modlitby a zoznámenie sa s históriou Krakova, svätými, ktorí žili v tomto meste. V dopoludňajších hodinách sme mali sv. omšu v slovenskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie a po nej sa nám prihovorila s. Clareta o Božom milosrdenstve. Sestrička sa podelila o svedectvo životného príbehu Gregora, ktorý spoznal milosrdnú lásku Boha. Taktiež nám tlmočila skúsenosti sv. Faustíny: „Keď trpím, môj Boh je so mnou… Pre Ježiša neexituje hriech, ktorý by Ježiš neodpustil.“ Povzbudila nás, aby sme v dnešných časoch zobrali s vierou Božie slovo: „Čím viac ho budeme čítať, tým viac Ho (Ježiša) budeme poznať.“  V závere nás inšpirovala, aby sme dôverovali Bohu, plnili Božiu vôľu a konali skutky milosrdenstva.

Potom sme si prešli zákutia sanktuária a po obede sme sa spoločne pomodlili krížovú cestu s myšlienkami o Božom milosrdenstve, zapojili sa do spoločnej modlitby korunky Božieho milosrdenstva v Kaplnke Božieho milosrdenstva.

Nech sa Božie milosrdenstvo stáva našou nádejou a prameňom milostí.