Farský tábor 2021
Farský tábor 2021

Farský tábor 2021

Ako býva každoročnou tradíciou, aj toto leto sme mali farský tábor. Tábor sa uskutočnil v Sihelnom v areáli SKI Grúniky, v dňoch 15. – 20.8. 2021, zúčastnilo sa ho 64 „kovbojov a indiánov“, ktorých strážilo 19 „šerifov“. Témou tohtoročného tábora bol „Divoký západ“, preto si deti počas týchto dní prešli viacerými „skúškami“.

Pondelok sa niesol v duchu skúšky vytrvalosti, ktorá preverila naše sily na túre s cieľovou destináciou,, Tajch – Borsučie“. No aj tak sa nám všetkým najviac páčila cesta späť na autobuse s pánom kaplánom. Utorok bol zameraný na skúšku spolupráce, kde museli deti spoločne v skupinkách spojiť sily počas športového dňa. Spoluprácu si overili na futbale, softbale, šatke a piškvorkách. Streda bola skúškou zručnosti. V tento deň deti chodili na stanovištia, kde si zatancovali Erko tance, zahrali sa spoločenské hry alebo si niečo vyrobili. Vo štvrtok bola skúška trpezlivosti, pripravili sme zaujímavú stopovačku. Naša trasa nás zaviedla do nášho farského kostola. Po príchode naspäť do Sihelného nás čakala aktivita „Zamaskuj svojho animátora“. Deti prezliekli svojho animátora za Červenú čiapočku, Zlorianu alebo Lopúchovu kráľovnú. Ich fantázii nebolo konca.

Každý jeden deň bol sprevádzaný svätou omšou, ktorú viedli naši duchovní otcovia. Taktiež sme sa každý večer stretli pri táboráku, kde sme spievali našu táborovú hymnu alebo zahrali rôzne hry.

Touto cestou by sme sa chceli všetci animátori poďakovať pánovi farárovi a pánovi kaplánovi za ochotu a pomoc pri organizovaní tábora. Pani kuchárkam, že nám tak výborne varili. A hlavne rodičom, že nám dôverovali a zverili svoje deti.

Simona Herudová

Svedectvo účastníkov farského tábora:

„Aj keď máme už 12 a 10 rokov, na žiadnom tábore sme doteraz neboli, preto sme sa aj trochu báli, čo nás čaká. Už pri príchode do areálu sme postretali mnoho spolužiakov a kamarátov, tak z nás všetok strach rýchlo opadol.

Predstava, že celý týždeň budeme bez mobilu, počítača a akéhokoľvek kontaktu s rodičmi, bola dosť zvláštna, no program bol taký pestrý, že sme na to celkom zabudli. Už od prvého dňa nás čakali nočné hry, táborák a robenie vlajok. Naši animátori boli s nami veľmi trpezliví, plní nápadov a vždy nápomocní. Výborne vymysleli celý týždenný program, ktorý sa točil okolo Divokého západu. Vyrábali sme si krásne indiánske čelenky, korálkové náramky, drôtené kaktusy, spomienkové tričká a farebné šiltovky podľa skupiniek.  Veľmi sme si užívali každú chvíľku v tábore, no najviac sa nám páčili tie najsmiešnejšie, ako napríklad zamaskuj svojho animátora, nočné hry, maľovanie na tvár a super aktivity pri túrach.

Celý týždeň sa o nás výborne starali aj tety kuchárky a chutilo nám každé ich jedlo. Ubytovaní sme boli síce dosť „natesno,“ ale práve to bolo na nociach najzábavnejšie.

Aj keď sme domov z táboru prišli so silnou svalovicou, všetky túry boli super a zjednodušil nám ich hlavne pán kaplán vozením v autobuse.  Okrem našich obetavých animátorov, ktorí boli naozaj perfektní,  by sme sa veľmi chceli poďakovať aj pánu farárovi a pánu kaplánovi.  Obaja sa nám starostlivo venovali, vyspovedali nás, každý deň nám slúžili svätú omšu a boli pre všetkých skvelou duchovnou oporou.

Už sa nevieme dočkať budúcoročných prázdnin, kedy budeme môcť znova zažiť tento úžasný tábor.

Ešte raz veľmi pekne ĎAKUJEME všetkým animátorom, duchovným otcom, tetám kuchárkam a všetkým, ktorí sa o nás obetavo starali. “ Kajko a Janko

IMG_2028

DSC_0230

DSC_0275