Bližšie k Bolívii
Bližšie k Bolívii

Bližšie k Bolívii

V nedeľu (10.7.2022) sme privítali v našej farnosti o. Jána Piataka, ktorí 7 rokov pôsobí v Bolívii v oblasti Guarayos. Vo svojom príhovore sa pri všetkých sv. omšiach misionár poďakoval farníkom za ich modlitby a finančnú pomoc pre pastoračné aktivity na jeho pôsobisku. Prostredníctvom videa priblížil svoju misiu: liturgické slávenia a sprievody, katechetikú činnosť, pastoračné projekty – farskú pekáreň a cukráreň, biblický park; zaujímavosti z flóry a fauny. Otcovi Jánovi vyprosujeme dary Ducha Svätého v jeho misionárskej činnosti.

Otec Ján Piatak je kňazom Spišskej diecézy, vysvätený bol v roku 2006, v roku 2014 pôsobil ako kaplán v našej farnosti jeden rok, v súčasnosti v Bolívii je farárom dvoch farností – Kráľovnej Pokoja v El Puente s približne päťtisíc veriacimi a Farnosť svätého Františka v Yotau s dvoma tisícmi veriacich. K farnostiam patrí aj 22 komunít, ktoré sú na okruhu 120 kilometrov Amazonského pralesa.