Slovko o sv. Filoméne

V nedeľu Božieho slova (23.1.2022) o 9:30 celebroval sv. omšu v našej farnosti o. Ľuboslav Hromják, ktorý prednáša cirkevné dejiny v Kňazskom seminári v Spišskom Podhradí. Vo svojom príhovore nám priblížil život sv. Filomény a cestu, ako sa ku nej dostal. Podotkol, že svätí sa nám vo vhodnom čase dávajú poznať, sú naši nebeskí priatelia. Sv. Filoména bola grécka princezná a ako 13 ročná preliala svoju krv za vieru v Ježiša Krista. Po francúzskej revolúcii v pastoračnom pôsobení sv. Jána Mária Vianeya prinášala mnohé milosti do jeho služby. Aj v súčasnosti sú na jej príhovor mnohé vypočutia. Centrom úcty ku sv. Filoméne v našej diecéze je Spišské Podhradie. Nech sa sv. Filoména mocne prihovára u Pána Ježiša za našu farnosť.

hromjak

svata-filomena-dcera-svetla