Kaplnka sv. Michala archanjela v našej farnosti

Od prvej pôstnej nedele 14. februára 2016 je naša farnosť bohatšia o novú kaplnku, zasvätenú sv. Michalovi archanjelovi. Povolenie zriadiť súkromnú kaplnku bolo udelené od spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku pre vdp. Rudolfa Vetríka, aby mohol na mieste svojho terajšieho bydliska mať miesto vyhradené zvláštnym spôsobom pre Boží kult. Zároveň otec biskup dovolil, aby v spomínanej kaplnke bola uchovávaná najsvätejšia Eucharistia.

Z poverenia otca biskupa slávnostné požehnanie kaplnky a oltára vykonal generálny vikár Mons. Anton Tyrol. V závere svätej omše bola ešte požehnaná nová monštrancia a svätostánok, v ktorom sa bude od teraz uchovávať  najsvätejšia Eucharistia.

Pánovi farárovi Vetríkovi  a všetkým, ktorí budú do tejto novej kaplnky prichádzať prajeme, aby v nej načerpali veľa duchovného ovocia. Zároveň veríme, že aj cez modlitby a  vysluhovanie sviatosti pánom farárom Vetríkom, sa toto miesto stane prameňom požehnania pre celú našu farnosť.

Kaplnka sv. Michala archanjela v našej farnosti